Provozní doba Po — Pá: 6:30 — 15:30 (pauza 12:00 — 12:30)

Skupinová léčebná tělesná výchova

Ulevíme vám od
bolesti svalů
Zlepšíme hybnost
vašeho těla
Povedou vás
zkušení terapeuti
Získáte správné
cvičební návyky
Rehabilitace KoJa Přerov

Naučíme vás správně cvičit

Léčebná tělesná výchova (LTV) je základním pilířem práce fyzioterapeuta. Úkolem fyzioterapeuta je vzdělávat a vést pacienta léčebnými cvikydohlížet na správné provedení cviků. LTV se cvičí jak individuálně, tak i skupinově.

Skupinová léčebná výchova je založena na práci s malou skupinou pacientů se stejným či velmi podobným druhem diagnózy. Podle druhu onemocnění je skupině pacientů vždy přizpůsobená léčebná procedura. Nedílnou součástí našich služeb jsou fyzikální terapieklasické masáže, které jsou vhodným doplňkem k léčebné tělesné výchově. 

Skupinová cvičení jsou vhodná například pro pacienty s potížemi:

Individuální i skupinové
cvičení
Vedení pacienta
fyzioterapeutem
Odborný dohled
fyzioterapeuta
Rehabilitace KoJa Přerov

Při léčebné tělesné výchově využívá fyzioterapeut různé rehabilitační pomůcky. Mezi ně patří velké rehabilitační míče, overbaly a balanční pomůcky, elastická lana, gumy či expandery. Dále jsou využívány žebřiny, rollery, flexibary na posílení zádových svalů a nejrůznější akupresurní pomůcky. Během skupinového cvičení rehabilitační pomůcky všem pacientům zapůjčíme.

Rehabilitace KoJa Přerov
Rehabilitace KoJa Přerov
Rehabilitace KoJa Přerov

Skupinové rehabilitační cvičení pomáhá na celé spektrum zdravotních problémů. Mezi hlavní účinky skupinové léčebné tělovýchovy (LTV) patří zlepšení hybnosti, motoriky a pohybové koordinace, procvičení a protažení svalů s hlavním cílem úlevy od bolesti problémových partií. Cílem LTV je také seznámení pacientů s rehabilitačními cviky a naučit je samostatnému cvičení v domácích podmínkách. Cvičení ve skupině zároveň může mít socializační přesah. Kromě samotného cvičení provádíme také tejping, který snižuje bolest svalů a kloubů.